LASEROWA KOREKCJA WZROKU

LASEROWA KOREKCJA WZROKU

ZAPYTAJ, UMÓW SIĘ, PRZEKAŻ OPINIĘ...

Telefony (jak nie odbierzemy, to oddzwonimy): 607 150 959, 887 878 719, 601 704 113
e-mail: laser [AT] salus [DOT] com.pl

 

STANDARD OPIEKI W SZPITALU SALUS - CO NAS WYRÓŻNIA
Szpital SALUS to nowoczesny szpital akredytowany przez Ministra Zdrowia (certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia w zakresie lecznictwa szpitalnego  posiadamy od 2010 roku)

Zabiegi laserowej korekcji wzroku w Szpitalu SALUS wykonywane są w trybie szpitalnym, gwarantującym optymalne bezpieczeństwo oraz maksymalny zakres opieki lekarskiej i pielęgniarskiej:

 • każdy pacjent przyjmowany jest do oddziału szpitalnego, gdzie przebywa pod profesjonalną opieką lekarską i pielęgniarską – zapoznaj się z naszym systemem opieki, pamiętając, że w przypadku laserowej korekcji wzroku stosujemy nieco bardziej uproszczoną procedurę… (poznaj nasz system)
 • wszystkim pacjentom wykonujemy kompleksowy pakiet badań laboratoryjnych, co ogranicza do minimum ryzyko potencjalnych problemów podczas samej operacji
 • każdy pacjent zakwalifikowany do zabiegu konsultowany jest przez specjalistę anestezjologa
 • każda operacja wykonywana jest w asyście anestezjologicznej z podaniem leków uspokajających, co pozwala ograniczyć strach i niepokój pacjentów przed operacją
 • zabiegi wykonywane są przez zespół doświadczonych specjalistów zabiegowych z najważniejszych ośrodków w Polsce: Katowic, Warszawy i Szczecina
 • do zabiegów stosujemy nowoczesny laser ekscymerowy WaveLight® EX500 firmy Alcon oraz precyzyjny mikrokeratom, który pozwala wytworzyć płatek grubości zaledwie 100 mikronów. Niepodważalną zaletą techniki zabiegowej z użyciem mikrokeratomu jest uzyskanie ultra cienkiego płatka z nabłonka rogówki o idealnie gładkich i równych brzegach. Dzięki temu, w przeciwieństwie do niektórych technik z użyciem samego lasera, proces gojenia rogówki jest znacznie szybszy.

CO ZROBIĆ PO KOLEI, BY PODDAĆ SIĘ OPERACJI W SZPITALU SALUS

 1. Pobierz z naszej strony kwestionariusz kwalifikacji wstępnej (u dołu, w załącznikach w PDF-ie)
 2. Wypełnij, podpisz, zeskanuj lub zrób zdjęcie telefonem i prześlij do nas mailem lub SMS-em
 3. Czekaj na telefon od nas - Twój kwestionariusz przekażemy specjaliście okuliście, który oceni czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu
 4. W ciągu 2-3 dni zadzwonimy do Ciebie i zaprosimy na konsultację okulistyczną oraz badanie topografii rogówki
 5. Jeżeli konsultacja okulistyczna i topografia przebiegną pomyślnie jeszcze tego samego dnia będziemy mogli wykonać operację
 6. Jeśli nie zechcesz tego samego dnia, uzgodnimy inny, dogodny dla Ciebie termin
 7. W dniu zabiegu, jeszcze przed operacją, spotka się z Tobą anestezjolog
 8. Ten sam anestezjolog tuż przed operacją poda Ci (chyba, że nie zechcesz) środek uspokajający, dzięki czemu pozbędziesz się całego stresu…
 9. Operacja potrwa kilkadziesiąt sekund, choć sam pobyt na bloku operacyjnym nieco dłużej
 10. Po operacji wrócisz do swojego pokoju w oddziale szpitalnym – jeśli zechcesz może Cię wspierać rodzina/najbliżsi
 11. Cały czas nad Twoim bezpieczeństwem czuwać będzie zespół lekarski i pielęgniarski, mamy też w oddziale dietetyka klinicznego…
 12. Jeszcze tego samego dnia (lub nazajutrz, gdy operacja odbędzie się w godzinach wieczornych, a nie będziesz mieć ochoty na nocne wędrówki)  – wypiszemy Cię do domu
 13. Przed pożegnaniem umówimy się na wizyty kontrolne, a do domu otrzymasz kartę wypisową z zaleceniami dotyczącymi dalszego postępowania
 14. Ot i wszystko, a okulary nie będą Ci więcej potrzebne…

KRÓTKIE OMÓWIENIE GŁÓWNYCH METOD ZABIEGOWYCH

 • PRK/Trans-PRK polega na trwałym, mechanicznym lub laserowym usunięciu nabłonka rogówki. Następnie chirurg przy użyciu komputerowo sterowanej wiązki lasera excimerowego modeluje kształt rogówki i zmienia jej moc optyczną. Odbudowa usuniętego nabłonka trwa 3-4 dni. W celu przyspieszenia regeneracji nabłonka rogówki i zmniejszenia dolegliwości bólowych towarzyszących gojeniu się oka, po zabiegu założona zostaje opatrunkowa soczewka kontaktowa.
  Ceny zabiegów (za jedno oko):
  PRK - 1800 PLN lub raty 12 x 0% - sprawdź szczegóły
  Trans-PRK - 2000-2500 PLN lub raty 12 x 0% - sprawdź szczegóły
 • LASEK to bardziej udoskonalona metoda PRK. Polega na uformowaniu przy użyciu specjalnych narzędzi płatka nabłonkowego, a następnie po jego odchyleniu następuje wyprofilowanie powierzchni rogówki przy użyciu lasera excimerowego i ponowne przyłożenie płatka na miejsce. Na koniec następuje założenie ochronnej soczewki kontaktowej. W metodach tych u części pacjentów występują mniejsze dolegliwości bólowe i sprawniej przebiega proces gojenia.
  Cena zabiegu metodą LASEK (za jedno oko) - 2000 PLN lub raty 12 x 0% - sprawdź szczegóły
 • LASIK to metoda, w której płatek rogówki preparowany jest za pomocą urządzenia zwanego mikrokeratomem (w Szpitalu SALUS stosowany jest bardzo precyzyjny mikrokeratom, który pozwala wytworzyć płatek grubości zaledwie 100 mikronów!). Po działaniu lasera na głębsze warstwy rogówki, odseparowany wcześniej płatek rogówki chirurg umiejscawia na jego pierwotnym miejscu. Czas rehabilitacji wzrokowej jest znacznie krótszy niż we wcześniejszych metodach (tj. PRK i LASEK). Metoda LASIK może być zalecana do korekcji wysokich wad, ale stosowana może być jedynie u pacjentów z odpowiednią grubością rogówki.
  Cena zabiegu metodą LASIK (za jedno oko) - 2500 PLN lub raty 12 x 0% - sprawdź szczegóły
 • EPI-LASIK to tzw. metoda powierzchniowa laserowej korekcji wzroku. Polega na mechanicznym odseparowaniu cienkiego płatka nabłonka rogówki za pomocą urządzenia zwanego epikeratomem. Następnie chirurg poddaje działaniu lasera powierzchowną część rogówki. Po zakończeniu zabiegu zakładana jest specjalna soczewka opatrunkowa, a nabłonek rogówki odrasta w sposób naturalny. Podczas procesu gojenia komórki szybko się regenerują, a pacjent uzyskuje dobre widzenie już kilka godzin po zabiegu.
  Cena zabiegu metodą EPI-LASIK (za jedno oko) - 2500 PLN lub raty 12 x 0% - sprawdź szczegóły
 • SBK-LASIK to kolejna metoda powierzchniowa. Płatek nabłonka rogówki separowany jest mechanicznie za pomocą separatora lub lasera femtosekundowego (jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce w Szpitalu SALUS stosujemy mikrokeratom o wyższej dokładności cięcia, tj. 100 mikronów). Po zakończeniu działania lasera na powierzchowne części rogówki, płatek umiejscawiany jest na swoim pierwotnym miejscu. Z uwagi na małą ingerencję w rogówkę oko goi się bardzo szybko.
  Cena zabiegu metodą SBK-LASIK (za jedno oko) - 2500 PLN lub raty 12 x 0% - sprawdź szczegóły

UWAGA, jeżeli czujesz niepokój przed operacją, obawiasz się bólu i ogólnie rzecz biorąc masz oznaki lekkiej paniki, to musisz wiedzieć, że w naszym szpitalu operacja odbywa się w asyście anestezjologa, z podaniem leków uspokajających. Dzięki temu, podczas operacji zamiast paraliżującego strachu jesteś zrelaksowany i spokojny, co poprawia komfort wszystkich osób, biorących udział w zabiegu, szczególnie Twój i operującego lekarza i pozytywnie wpływa na końcowy efekt. Masz wątpliwości - spytaj lekarza podczas wizyty kwalifikacyjnej.

KONTAKT W SPRAWIE OPERACJI LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU
Szczegółowe informacje na temat operacji laserowej korekcji wad wzroku można uzyskać w Poradni Okulistycznej SALUS podczas konsultacji z lekarzem okulistą, jak również poprzez bezpośredni kontakt z Konsultantem ds. zaćmy i laserowej korekcji wad wzroku:
tel. 607 150 959
tel. 887 878 719
tel. 601 704 113
e-mail: laser [AT] salus [DOT] com.pl

Osoby zainteresowane zabiegiem prosimy o kontakt w jeden z wymienionych powyżej sposobów lub pobranie znajdującej się u dołu strony "Ankiety kwalifikacji wstępnej", jej wydrukowanie, wypełnienie, podpisanie i przesłanie faxem lub zeskanowanie i przesłanie mailem na adres laser[AT] salus [DOT] com.pl bądź zrobienie zdjęcia telefonem i wysłanie MMS-em na numer 601 704 113.
Uwaga, jeśli nie możemy odebrać telefonu w danym momencie, nie denerwuj się, pewnie nie możemy chwilowo rozmawiać, ale na pewno oddzwonimy…

STOSOWANY LASER OPERACYJNY
W Szpitalu SALUS do laserowych korekcji wad wzroku wykorzystywany jest nowoczesny laser ekscymerowy WaveLight® EX500 firmy Alcon. Zapewnia on bezkonkurencyjnie krótki czas wykonywania zabiegu. WaveLight® EX500 o częstotliwości 500 Hz to obecnie najszybszy na świecie laser ekscymerowy.
Podstawowe zalety urządzenia to:
- zwiększona częstotliwość przetwarzania (500Hz)
- zaawansowana technologia śledzenia pozycji oka
- bezkontaktowy pomiar pachymetryczny dokonywany podczas zabiegu
- układ optyczny wysokiej rozdzielczości
- zintegrowany system lampy szczelinowej WaveLight®

Laser ekscymerowy WaveLight® EX500 wykorzystuje technolo gię Perfect Pulse Technology® do kontroli i optymalizacji każdego impulsu od momentu jego wygenerowania aż do punktu zetknięcia z rogówką. Zastrzeżona przez firmę Alcon technologia śledzenia położenia oka monitoruje i pozwala zachować precyzyjne parametry każdego impulsu. Laser ekscymerowy WaveLight® EX500 tworzy prawdziwe sfery optyczne przy minimalizacji stref przejściowych, co pomaga w poprawie jakości wzroku w warunkach zmierzchowych i nocnych.
Do operacji metodą SBK-LASIK wykorzystywany jest dodatkowo niezwykle precyzyjny mikrokeratom, który pozwala wytworzyć płatek grubości zaledwie 100 mikronów.

WIZYTA KWALIFIKACYJNA
Decyzja o zakwalifikowaniu do zabiegu laserowej korekcji wzroku poprzedzona jest:

 • wypełnieniem ankiety kwalifikacji wstępnej (do pobrania u dołu strony lub na miejscu przychodni/szpitalu).
 • konsultacją okulistyczną z wykonaniem szczegółowych badań diagnostycznych narządu wzroku, obejmującą:
  - badanie podmiotowe, czyli ogólna ocena stanu zdrowia, szczególnie pod kątem chorób i schorzeń będących przeciwwskazaniem do zabiegu laserowej korekcji, takich jak m.in. stany pourazowe oka, schorzenia siatkówki, jaskra, zaćma, schorzenia laryngologiczne i stomatologiczne, cukrzyca, alergie, uzależnienia czy u kobiet okres ciąży, karmienia lub menstruacji.
  - badanie przedmiotowe - zasadniczy etap badania kwalifikującego, obejmujący szczegółową diagnostykę narządu wzroku, w tym określenie wady wzroku, ostrości widzenia, ustawienia gałek ocznych, średnicy źrenicy, szczegółowe badania rogówki, pola widzenia i dna oka. Wśród głównych przeciwwskazań do laserowej korekcji wzroku wymienić można m.in. głęboki oczodół, zbyt dużą średnicę źrenicy, zbyt cienką rogówkę i schorzenia rogówki.
  - badanie topograficzne rogówki
  - omówienie wyników badania i kwalifikacja do zabiegu – na podstawie zebranego wywiadu i wykonanej diagnostyki lekarz w porozumieniu z pacjentem podejmuje decyzję o przeprowadzeniu zabiegu i szczegółowo omawia proponowane metody zabiegu laserowej korekcji wzroku. Podsumowaniem wizyty kwalifikacyjnej jest ustalenie z pacjentem ostatecznej metody zabiegu laserowej korekcji wzroku oraz terminu wykonania.

Zazwyczaj badania wykonywane są jednego dnia, w ciągu 1-1,5 godziny.
Cena wizyty kwalifikacyjnej wynosi 160 zł. W przypadku braku przeciwwskazań do zabiegu wykonywana jest także topografia rogówki, której koszt wynosi 100 zł.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA KWALIFIKACYJNEGO?
Badanie kwalifikacyjne do zabiegu nie wymaga szczególnego przygotowania.
Natomiast do badania topograficznego rogówki należy być bez makijażu i sztucznych rzęs, zaś najważniejszym istotnym wymogiem adresowanym do osób noszących soczewki kontaktowe jest konieczność rezygnacji z ich noszenia na najmniej 3-4 tygodnie przed planowanym badaniem. Warto również zapewnić sobie transport powrotny do domu, gdyż część badań diagnostycznych wykonywanych jest po podaniu leków rozszerzających źrenice, po których nie można prowadzić samochodu przez 3-4 godziny.

DLA KOGO LASEROWA KOREKCJA WZROKU?
Zabieg laserowej korekcji wzroku wykonywany jest u osób powyżej 21 roku życia, czyli w momencie pełnego rozwoju narządu wzroku i stabilnej wady wzroku. Optymalną grupą wiekową są pacjenci od 21 do 55 lat.
Istotną zaletą laserowej korekcji wzroku jest fakt, że likwiduje ona skutecznie wady zarówno minusowe, jak i plusowe. Poza tym przedziałem ryzyko nie uzyskania oczekiwanego efektu jest znacznie wyższe.
Usunięcie wady i przywrócenie zdolności prawidłowego widzenia jest trwałe, choć w przypadku niewielkiego odsetka pacjentów może zaistnieć konieczność wykonania rekorekcji wady.
Uwaga, laserowa korekcja wad wzroku nie leczy niedowidzenia.


NA CZYM POLEGA LASEROWA KOREKCJA WZROKU?
Laserowa korekcja wzroku to zabieg z zakresu chirurgii refrakcyjnej, który poprzez oddziaływanie energii lasera na powierzchnię oka umożliwia odpowiednie wymodelowanie rogówki i nadanie jej specjalnego kształtu, pozwalającego uzyskać prawidłowe ogniskowanie światła na siatkówce (czyli usunąć wadę wzroku).
Zakres penetracji lasera ogranicza się do obszaru samej rogówki, która zbudowana jest z pięciu warstw komórek o różnej grubości. Podczas zabiegu chirurg usuwa cienką, najbardziej zewnętrzną warstwę, czyli nabłonek, a głębsze warstwy modeluje za pomocą lasera.
Ponieważ wytwarzana wiązka promieniowania ultrafioletowego jest całkowicie zimna, laser nie rozgrzewa tkanek oka, a więc nie istnieje ryzyko jego poparzenia. Możliwym dyskomfortem podczas zabiegu może być odczuwanie nieprzyjemnego zapachu uwalnianych atomów węgla.

METODY POWIERZCHOWNE I GŁĘBOKIE - JAKA JEST RÓŻNICA?
W metodach powierzchownych (to m.in. EBK) specjalnym epikeratomem usuwa się nabłonek rogówki, a laser excimerowy koryguje krzywizny na jej powierzchni. Usunięty nabłonek ulega naturalnej odbudowie po zabiegu.
Po zabiegu metodą powierzchowną konieczne jest zastosowanie opatrunkowych soczewek kontaktowych przez około 3 doby. Metoda stosowana jest m.in. w wypadku cienkich rogówek, u pacjentów z wadami do -7,0 dioptrii krótkowzroczności oraz z niewielkim astygmatyzmem.
Metody powierzchowne cechuje nieco dłuższy czas gojenia i mniejszy zakres usunięcia wady. Ze względu na brak w nich płatka, który mógłby ulec uszkodzeniu w czasie urazu, metody te z powodzeniem stosowane są u osób uprawiających sporty kontaktowe.
W metodach głębokich (np. LASIK) laser excimerowy w celu korekty wady wzroku modeluje głębsze warstwy rogówki. Modelowanie głębszych warstw rogówki poprzedzone jest wytworzeniem tzw. płatka. W nowoczesnych metodach typu SBK-LASIK dokonuje się tego poprzez zastosowanie mikrokeratomu. W wyniku niezwykle precyzyjnego cięcia  z wierzchnich warstw rogówki wytwarza się płatek o grubości ok. 100-180 mikronów. Płatek zostaje uniesiony, pod nim dokonuje się korekcji wady, po czym odkładany jest na miejsce. Już po kilku godzinach dochodzi do wstępnego zagojenia powierzchni płatka i dolegliwości pacjenta ustępują.
Zaletą metod głębokich jest skrócony czas rehabilitacji wzroku po zabiegu i możliwość korekcji wysokich wad. Z uwagi na wytwarzany w głębokich metodach płatek, nie są one zalecane dla osób uprawiających sporty kontaktowe.

DZIEŃ ZABIEGU
Laserowa korekcja wad wzroku jest typową procedurą jednodniową. Pobyt w szpitalu z reguły trwa ok. 8 godzin i przez cały ten czas pacjent pozostaje pod opieką wykwalifikowanego personelu medycznego.
O zasadach przyjęcia i niezbędnych szczegółach związanych z operacją pacjent jest informowany przez lekarza podczas konsultacji kwalifikacyjnej.


ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM:

 • na co najmniej 1 tydzień przed terminem zabiegu – należy zaprzestać stosowania soczewek kontaktowych w przypadku szkieł miękkich
 • na co najmniej 3 tygodnie przed zabiegiem - należy zaprzestać stosowania twardych szkieł kontaktowych
 • na dwie doby przed zabiegiem nie należy pić alkoholu
 • w dniu zabiegu nie należy pić napojów zawierających kofeinę
 • w dniu zabiegu należy umyć głowę i twarz (gdyż przez kolejną dobę nie będzie to możliwe)
 • nie należy stosować dezodorantów w spray’u, perfum ani żadnych kosmetyków do makijażu
 • należy zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne
 • wszelkie infekcje są dyskwalifikujące z zabiegu (np. opryszczka, grypa)!!!

ZABIEG:
Do zabiegu pacjent kładzie się na specjalnym łóżku pod urządzeniem laserowym. Następnie do oczu podane zostają krople anestetyczne (znieczulające), które sprawią, że zabieg będzie bezbolesny.
Następnie pielęgniarka dezynfekuje okolice oczu i zakłada na twarzy pacjenta jałową chustę ze specjalnym otworem na oko. Na powieki tego oka zakładana jest specjalna sprężynka (tzw. rozwórka powiekowa), która uniemożliwia mruganie i zapewnia lekarzowi wygodny dostęp do operowanych miejsc. Aby zapobiec wysychaniu oka jest ono na bieżąco polewane specjalnymi płynami. W trakcie zabiegu pacjent patrzy prosto w migające zielone światło urządzenia laserowego. Zabieg laserowej korekcji wzroku lekarz przeprowadza obserwując oko pacjenta przez specjalny mikroskop operacyjny.
Pierwszym etapem zabiegu jest procedura separacji płatka nabłonka rogówki. Na gałce ocznej układany jest specjalny metalowy pierścień. Możliwe jest też odczuwanie niewielkiego ucisku i krótkotrwała utrata widzenia. Po odseparowaniu płatka nabłonka rogówki, lekarz zdejmie metalowy pierścień z gałki ocznej – pacjent powoli odzyska widzenie, choć obraz może być jeszcze rozmyty. Następnie za pomocą specjalnej szpatułki lekarz odsłoni odseparowany płatek nabłonka rogówki.
Przed rozpoczęciem właściwego zabiegu laserowej korekcji wzroku lekarz poprosi pacjenta o skoncentrowanie wzroku na migającym światełku lasera. Sama korekcja trwa kilka sekund, w tym czasie pacjent słyszy dźwięki urządzenia laserowego (przypominające odgłos pracy odkurzacza), może też odczuwać nieprzyjemny zapach. W celu zapobieżenia ewentualnym skutkom poruszenia pacjenta w czasie zabiegu, laser wyposażono w system eye-trackingu, czyli śledzenia gałki ocznej, który w razie jakiegokolwiek poruszenia natychmiast go zatrzyma.
Po zakończonym zabiegu lekarz, w zależności od rodzaju zabiegu, układa płatek rogówki na miejscu (metoda LASIK) lub zakłada soczewkę kontaktową (metoda EBK), a następnie podaje krople poprawiające gojenie. Możliwe jest wtedy – jeśli takie były ustalenia przedoperacyjne – rozpoczęcie operacji drugiego oka.

Oczywiście, w zależności od konkretnej techniki zabiegowej, szczegóły operacji nieznacznie się różnią.

BEZPOŚREDNIO PO ZABIEGU:

 • może pojawić się dyskomfort: pieczenie, łzawienie, uczucie obecności ciała obcego pod powieką
 • niewyraźne widzenie (w przypadku pojawienia się większych dolegliwości bólowych można przyjmować środki przeciwbólowe – zgodnie z zaleceniami lekarza)
 • mogą wystąpić przejściowe zaburzenia ostrości wzroku

OGÓLNE ZALECENIA PO ZABIEGU:

 • nie należy prowadzić samochodu do następnego dnia po zabiegu
 • nie należy trzeć oczu przez tydzień
 • należy powstrzymać się od używania kosmetyków do makijażu oczu przez 2 tygodnie
 • należy unikać przebywania w zakurzonych i zadymionych pomieszczeniach przez miesiąc po zabiegu
 • należy unikać wytężonego wysiłku (ciężka praca fizyczna) przez 3 tygodnie
 • nie należy uprawiać sportów kontaktowych i wysiłkowych przez 3 tygodnie
 • należy powstrzymać się od korzystania z basenów, sauny i akwenów wodnych przez 2 miesiące
 • nie należy wychodzić na słońce bez okularów przeciwsłonecznych przez miesiąc

KONTROLA PO ZABIEGU
Regularna kontrola pozabiegowa jest niezbędnym warunkiem ograniczenia ryzyka powikłań, dlatego zalecamy ścisłe stosowanie się do terminów wizyt kontrolnych. Zazwyczaj harmonogram wizyt kontrolnych wygląda następująco:

 • pierwsza wizyta – do tygodnia czasu po wykonaniu zabiegu w celu usunięcia soczewki
 • druga wizyta – do miesiąca czasu po zabiegu
 • trzecia wizyta – 6, 12 miesięcy po zabiegu

POTENCJALNE POWIKŁANIA
Ryzyko powikłań po zabiegach laserowej korekcji wzroku stanowi niewielki odsetek, około 2-3% wszystkich wykonywanych zabiegów.
Poniżej zestawiamy listę możliwych powikłań:

 • pieczenie, łzawienie, uczucie ciała obcego, nieostre widzenie to dyskomfort, jaki może towarzyszyć pacjentowi po zabiegu laserowej korekty wzroku, zwłaszcza w okresie pierwszych 3 dni
 • pogorszenie wzroku – po zabiegu pacjent nie widzi tak dobrze, jak przed jego przeprowadzeniem, gdy nosił okulary i soczewki kontaktowe
 • pogorszenie widzenia przy słabym świetle – pacjenci widzą gorzej w warunkach słabego oświetlenia, (np. po zmroku, w nocy), często widzą efekt halo lub uciążliwe poświaty wokół źródeł światła (np. wokół reflektorów samochodów)
 • zespół  suchego oka – w niektórych przypadkach zabieg wpływa na produkcję łez niezbędnych do odpowiedniego nawilżania oka; umiarkowany zespół suchego oka mija zazwyczaj po około tygodniu od zabiegu, u niektórych pacjentów objawy te mogą ciągle powracać
 • zabiegi dodatkowe – zdarza się, że w trakcie procesu gojenia się pacjenci doświadczają zmian we wzroku, które wymagają ponownego leczenia (poprawek); w niewielu przypadkach konieczna jest rekorekcja lub konieczność zastosowania okularów korekcyjnych niewielkiej mocy
 • infekcje oka – podobnie, jak w przypadku innych zabiegów chirurgicznych, istnieje zawsze niewielkie ryzyko wystąpienia zakażenia; stosowanie po zabiegu kropli do oczu ogranicza ryzyko wystąpienia infekcji do minimum
 • w niektórych przypadkach mogą wystąpić dłuższe stany chorobowe, które mogą być związane z procesem powrotu do zdrowia

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących pacjenta objawów, zalecamy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem.

KADRA MEDYCZNA

Zabiegi laserowej korekcji wzroku w Szpitalu SALUS wykonywane są przez doświadczonych lekarzy specjalistów z renomowanych ośrodków medycznych w Polsce: Katowic, Warszawy i Szczecina. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa związanego z zabiegiem, pacjenci przyjmowani są do oddziału szpitalnego i przez cały pobyt znajdują się pod profesjonalną opieką lekarską i pielęgniarską. Operacje laserowej korekcji wzroku w Szpitalu SALUS odbywają się w asyście anestezjologa, z podaniem leków uspokajających.

Poniżej prezentujemy filmy na temat laserowej korekcji wad wzroku prosto z sali operacyjnej w Szpitalu SALUS, w tym m.in. opinie lekarzy, wrażenia pacjentów...

 

 
 
 
 

 

LASEROWA KOREKCJA WZROKU
LASEROWA KOREKCJA WZROKU
LASEROWA KOREKCJA WZROKU
LASEROWA KOREKCJA WZROKU
LASEROWA KOREKCJA WZROKU
LASEROWA KOREKCJA WZROKU

Przejdź do góry strony